Tegoroczny 17. Objazdowy Festiwal Filmowy, który pierwszy raz odbył się w Katowicach niestety dobiegł końca. Przez pełne dwa dni działo się naprawdę wiele! Zobaczyliśmy 11 dokumentów filmowych, wysłuchaliśmy 4 wykładów, a w tym wykładu Rzecznika Praw Obywatelskich na temat mowy nienawiści. Wzięliśmy udział w panelu dyskusyjnym poświęconym także mowie nienawiści, byliśmy na 3 warsztatach antydyskryminacyjnych i wysłuchaliśmy wielu utworów w wykonaniu zdolnych dziewczyn z Zespołu Omayu. Wszystko to działo się z myślą o człowieku i jego prawach, których uznaliśmy za cel bronić.

Festiwal przyniósł wiele korzyści! Nie tylko wzbogacił nas w wiedzę, ale także pozwolił rozwinąć w nas umiejętności takie jak współpraca, szybkie działanie i przełamał niejedne bariery.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. To dla nas wiele znaczy, że studenci, pracownicy naukowi i pracownicy administracji naszego Wydziału aktywnie włączyli się w działania przez nas podjęte.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować 18. Objazdowy Festiwal Filmowy w Katowicach. Wierzymy, że to wydarzenie pozostanie z nami już na wiele lat i stanie się częścią kulturalnej przestrzeni studentów i mieszkańców miasta Katowice, a jego obecność nie będzie już nikogo zastanawiać.

Równocześnie nadal zachęcamy do włączenia się w działalność naszego Koła Naukowego „Włącznik”. Obiecujemy, że w przyszłym roku będzie się działo! 🙂

Agnieszka Reifland