Afrykański staż dr Anny Watoły, dr Anny Brosch i dr Tomasza Huka

W dniach od 8 do 19.11.2017 roku dr Anna Watoła, dr Anna Brosch oraz dr Tomasz Huk z Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów przebywali na stażu w Kenii.

Naukowcy z naszego Wydziału uczestniczyli między innymi w spotkaniu naukowym na Technical University of Mombasa. Seminarium prowadzili Prof. Eng. Raphael N. Mutuku (Ag. Deputy Vice Chancellor) oraz PhD Hussein Abdullah Mahmoud (Chair, Department of Social Sciences). Podczas seminarium zaprezentowano tematykę  badań prowadzonych w Katedrze. Warto dodać, że budynek Uniwersytetu wpisany jest na listę UNESCO.

Naukowcy odwiedzili również  „Szkołę pod Baobabem” tworzoną przez dr Annę Watołę, która znajduje się w wiosce na wyspie Wasini. Ze względu na trudną sytuację polityczną, związaną z wyborami, w Kenii wprowadzono wcześniejsze wakacje ( ok. miesiąc wcześniej). Pomimo tego udało nam się spotkać z dziećmi. Ponadto nauczyciele akademiccy odwiedzili szkołę w wiosce Masajów oraz szkołę Bambolulu, gdzie prowadzili badania terenowe.