III Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka

W dniach 13-16 września w Warszawie odbył się III Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka organizowany przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Janusza Korczak. Wśród współorganizujących Kongres osób była też pracownik Katedry Pedagogiki Społecznej dr hab. Ewa Jarosz. Ewa Jarosz była odpowiedzialna za organizację 4 dnia Kongresu , poświęconego partycypacji społecznej młodych ludzi, który poprowadziła wraz z prelekcją oraz udziałem samych młodych ludzi (relacja zdjęciowa i strona RPD: http://brpd.gov.pl/aktualnosci/czwarty-dzien-kongresu-prawa-dziecka-odslona-przyszlosci ).

Na otwarciu Kongresu i uroczystości nadania doktora honoris causa Marcie Santos Pais Specjalnemu Reprezentantowi Sekretarza Ogólnego ONZ ds. przemocy wobec dzieci były obecne Prof. Ewa Syrek , dr hab. Teresa Wilk oraz dr Alina Dworak. Wykładom i warsztatom na Kongresie przyglądały się też  młode pracowniczki Katedry: Dagmara Dobosz, Kasia Front-Dziurkowska oraz doktorantka Kasia Słania. Kongres był ogromnie ważnym wydarzeniem, uczestniczyło w nim ponad 600 osób, jedna czwarta to uczestnicy którzy przyjechali z całego świata, w tym z Izraela, Kanady, USA, Australii, Iranu, Czech, Niemiec. Kongres przyniósł i przynosi niezwykłe owoce wzmacniając lobby ochrony praw dzieci na świecie.
Zapraszamy stronę Kongresu na Facebooku oraz do zapoznania się z  relacjami oraz zdjęciami na stronie Rzecznika Praw Dziecka z każdego z czterech dni Kongresu.