8 Seminarium Korczakowskie

21 maja  w Genewie odbyło się 8 Seminarium Korczakowskie poświęcone  problemom ochrony praw dzieci w kontekście trwającego kryzysu migracyjnego. Seminaria Korczakowskie to cykliczne spotkanie miłośników Janusza Korczaka z całego świata, organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka (International Janusz Korczak Association) pod kierunkiem Przewodniczącej Batii Gilad oraz przez Stałe Przedstawicielstwo Polski  przy biurze ONZ w Genewie.

W seminariach korczakowskich w Genewie co roku biorą udział m.in. członkowie krajowych stowarzyszeń korczakowskich (w tym z Polski, Holandii, Francji, Anglii, Australii czy Izraela) oraz członkowie Komitetu Praw Dziecka ONZ, w tym roku,  z  obecnym Przewodniczącym Komitetu prof. Benyamem Dawitem Mezmurem na czele. W tegorocznym seminarium wykład wygłosiła, podobnie jak podczas  seminarium korczakowskiego w zeszłym roku,  dr hab. Ewa Jarosz, która towarzyszyła Rzecznikowi Praw Dziecka.  Więcej informacji na stronie Rzecznika Praw Dziecka http://brpd.gov.pl/aktualnosci/viii-seminarium-korczakowskie-w-genewie-o-dzieciach-w-drodze.

DSC03725 DSC03738