Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu: W przestrzeni niepełnosprawności. Edukacja. Kultura. Terapia. Nowe horyzonty w pedagogice specjalnej, która odbędzie się w Katowicach, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, w dniach 19-20 maja 2016.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami krajowych ośrodków naukowych i praktykami zajmującymi się działaniami w zakresie teorii
i praktyki edukacji, kultury  i rehabilitacji osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapraszamy do dyskusji w następujących obszarach tematycznych:

• Edukacja i terapia osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Arteterapia w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Wsparcie społeczne osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
  • Edukacja ku dorosłości- założenia, dylematy, kierunki oraz dobre praktyki w pedagogice specjalnej.
  • Nowe spojrzenie na pedagogikę specjalną – przeciwdziałanie deficytowi kontaktu
    z naturą.

Zapraszamy serdecznie nauczycieli i studentów na obrady w pierwszym dniu konferencji (Wydział Pedagogiki i Psychologii), oraz do udziału w wykładach, warsztatach i wydarzeniach towarzyszących w drugim dniu konferencji (Zespół Szkół Specjalnych nr4, ul.Franciszkańska5a, Sosnowiec).

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w zakładce: I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: W przestrzeni niepełnosprawności. Edukacja. Kultura. Terapia. Nowe horyzonty w pedagogice specjalnej.

Z nadzieją na spotkanie

Komitet Organizacyjny