Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA

Zapraszamy spektakl

29 stycznia (piątek), godz. 19.00 „Inni” Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA

bilety w cenie: 5 zł od osoby.

Choreografia:
uczestnicy Integry,

Występują:
Bogusława Mazur,
Anna Pyka,
Katarzyna Kamyszek,
Iwona Mucha,
Anna Nogieć,
Irena Błoszyk,
Agnieszka Szuty,
Ewelina Dehn,
Andrzej Sadowski,
Stanisław Krasiński,
Adam Cieślik,
Daniel Frydrychowski,
Karol Błoszyk,
Andrzej Broda,

Koordynacja:
Beata Grzelak-Szweda,
Ewelina Dehn,

Światła i realizacja techniczna:
Paweł Murlik,
Michał Wawrzyniak,
Dastin Greczyło,

Realizacja dźwięku:
Paweł Szczubiał,

Muzyka:
kolaż muzyczny,

czas:
40 min. (bez przerwy)

Spektakl „Inni” jest efektem pięciomiesięcznej pracy warsztatowej uczestników Integry, którzy poprzez doświadczanie swojego ciała oraz indywidualnych, specyficznych ruchów, gestów, zachowań stworzyli opowieść o wyobrażeniach „inności”? Bo czy „inność” oznacza… no właśnie,
co oznacza? Czy to bycie kimś lepszym, gorszym, chorym, zdrowym, sprawnym czy niepełnosprawnym? Dla każdego z nas „inność, inny, inni” oznacza coś zupełnie odmiennego. Prezentacja jest próbą wyśmiania i zlekceważenia tego sposobu patrzenia na niepełnosprawność, który zakłada żalenia się nad osobami niepełnosprawnymi. Niektóre ze scen pojawiające się w prezentacji są wręcz ironiczne, dając tym samym możliwość publiczności głębokiego zastanowienia się nad tym czym jest niepełnosprawność i kim są osoby niepełnosprawne. Pracując z nimi na co dzień możemy stwierdzić, iż są w pełni równorzędnymi partnerami w tańcu i nie tylko, a także dają nam siłę, chęć i motywację do działania.

INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa działająca przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku, której celem jest przełamywanie barier tanecznych dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Na swoim koncie ma już jedną prezentację spektakl „Sen”, który cieszył się dużym uznaniem widzów. Ideą, która nam towarzyszy jest integracja między osobami pełno i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć do działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.

BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBRAK mieści się w budynku zabytkowej cechowni Kopalni Rozbark, którą założono w 1868 roku. Wydobycie węgla zakończono w 2004 roku, a trzy lata później część zabudowań Kopalni została wpisana do rejestru zabytków. Działalność Teatru ROZBARK opiera się na trzech pionach: działalności artystycznej, edukacyjnej i społecznej. Misją i założeniem Teatru ROZBARK jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu, z którymi chce docierać do dzieci, młodzieży i dorosłych. Kulminacją działań promujących taniec współczesny są kolejne edycje ROZBARK IN MOTION // Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Anna Piotrowska, tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, stypendystka British Council Awards 2004, dwukrotna laureatka SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie.

Szczegółowe informacje i rezerwacja biletów:

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBAR

W. Kilara 29