Monthly Archives: Maj 2018

Konferencja „Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości” – fotoreportaż

11 maja 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyła się II edycja Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej pt. „Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości” zorganizowana przez Wydziałową Radę Samorządu Doktorantów oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wydarzenie to zgromadziło wielu uczestników z kilkunastu ośrodków naukowych w Polsce i było okazją do wymiany doświadczeń i poglądów zarówno teoretyków, jak i praktyków reprezentujących różne placówki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konferencji i zapraszamy do galerii dostępnej na stronie:
http://www.us.edu.pl/node/655763

Przyjaciel Integracji

14.05.2018 roku w Teatrze Śląskim odbyła się uroczystość 25-lecie Kształcenia Integracyjnego w Katowicach. Podczas uroczystości wręczona prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk otrzymał statuetkę  „Przyjaciel Integracji”. W imieniu Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii Statuetkę odebrała prof. zw. dr hab. Anna Nowak – kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Tomasz Huk adiunkt w Katerze Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Read More

Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku

Nasi wykładowcy – dr Anna Brosch i dr Anna Watoła z Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów brały udział w realizacji projektu edukacyjnego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku” zrealizowanego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty  we współpracy z Katowicami  Miastem Ogrodów Instytucją Kultury im. K. Bochenek.

Read More